Planując remont mieszkania czy domu, jednym z największych wyzwań jest przeniesienie rzeczy, zwłaszcza zaś przechowanie mebli. Zanim nowe lokum będzie na tyle gotowe, aby je wyposażyć z użyciem szaf, kanap czy stołu zazwyczaj mija kilka tygodni, a nawet miesięcy. Jak je odpowiednio zabezpieczyć, a przede wszystkim – gdzie je przechować, aby nie uległy zniszczeniu? Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, które pozwalają na bezpieczne składowanie mebli podczas prac remontowych.

Przesuń meble do innego pomieszczenia

Jeśli remont obejmuje jedno pomieszczenie, najprostszym sposobem jest przeniesienie mebli do innej części mieszkania lub domu. W przypadku większych remontów, gdzie wiele pokoi jest jednocześnie poddawanych pracom, ta opcja może okazać się niewystarczająca i wtedy, trzeba poszukać innych rozwiązań. 

Zabezpiecz meble w domu

Jeśli nie masz możliwości przeniesienia mebli do innego pomieszczenia, zastanów się nad ich odpowiednim zabezpieczeniem na miejscu. Zastosowanie grubej folii malarskiej czy starych prześcieradeł może chronić meble przed kurzem, farbą czy innymi zabrudzeniami. Jednak ta metoda nie gwarantuje pełnej ochrony, zwłaszcza w przypadku prac budowlanych z udziałem gruzu.

Skorzystaj z przechowalni rzeczy

Jednym z najbardziej komfortowych i pewnych rozwiązań jest skorzystanie z profesjonalnej przechowalni rzeczy. Firmy oferujące takie usługi zwykle zapewniają odpowiednie warunki do składowania różnego rodzaju przedmiotów – od małych bibelotów po duże meble, również te ze szklanymi elementami konstrukcyjnymi. 

Korzystając z takiej przechowalni, możesz liczyć na:

  • bezpieczeństwo – Twoje meble są przechowywane w monitorowanym, suchym i czystym miejscu,
  • dostępność – wiele przechowalni oferuje dostęp do wynajętej przestrzeni przez całą dobę, co daje elastyczność w przypadku, gdy potrzebujesz cos zabrać,
  • przestrzeń – w zależności od potrzeb, możesz wynająć większy lub mniejszy box, dokładnie dostosowany do rodzaju i liczby mebli,
  • transport – niektóre przechowalnie oferują również pomoc w transporcie mebli.

Jak widzisz, oferta magazynów jest szeroka, kompleksowa i elastyczna – zarówno czasowo, jak i cenowo, co daje Ci duże możliwości w zakresie wynajmowania takiej przestrzeni oraz korzystania z niej.

Magazyny dla firm przeprowadzkowych

Często firmy przeprowadzkowe oferują również usługi magazynowania. Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem firmy do przeniesienia mebli, warto dopytać, czy w pakiecie jest także przechowywanie rzeczy.

Kontenery do przechowywania

Inną opcją są kontenery do przechowywania, które można ustawić na przykład w ogrodzie. Są to specjalne, szczelne i odporne na warunki atmosferyczne pojemniki, które można wynająć na określony czas. Jednak mają pewną wadę – zajmują dużo miejsca, dlatego nie sprawdzą się w małych ogródkach i nie skorzystają z nich mieszkańcy bloków.

Remont nie musi oznaczać stresu związanego z przenoszeniem czy przechowywaniem mebli. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, które najlepiej pasuje do Twoich potrzeb, możesz skupić się na tym, co najważniejsze – odświeżeniu swojego wnętrza i przygotowywaniu go do przeprowadzki. A jeśli zdecydujesz się na korzystanie z przechowalni rzeczy, masz pewność, że Twoje meble będą bezpieczne i czekać na Ciebie w nienaruszonym stanie po zakończeniu remontu.